pic_hero

Pytania i odpowiedzi

SutriSept hydrożel na rany wypełnia powierzchnię rany stwarzając odpowiednie środowisko do jej gojenia. Zalecany jest szczególnie w przypadku leczenia ran rozległych, które wymagają wypełnienia, aby ułatwić zejście się brzegów rany.

SutriSept płyn na rany ze względu na wygodny atomizer sprawdzi się do oczyszczenia ran takich jak rany ostre (m.in. skaleczenia, rozcięcia czy niezakażone rany pooperacyjne), które nie wymagają wypełnienia. SutriSept Płyn na rany może być również stosowany w celu ułatwienia zmiany materiałów opatrunkowych, takich jak bandaże, gaza, materiały chłonne, kompresy. Należy zwilżyć płynem opatrunek, który wysechł i przywarł do rany, a następnie usunąć go z rany.

Produkty można też stosować łącznie, oczyszczając ranę płynem a następnie wypełniając hydrożelem.

SutriSept hydrożel na rany jak i płyn są bezbarwne, dzięki czemu ułatwiają obserwację procesu gojenia rany na każdym etapie.

Tak. Produkty SutriSept nie zawierają w składzie alkoholu ani żadnych drażniących substancji. Nawilżają ranę i nie są toksyczne dla ludzkiej tkanki.

Aplikację należy regularnie powtarzać w okresie gojenia rany w celu oczyszczenia . Można aplikować produkty SutriSept przy każdorazowej zmianie opatrunku lub częściej w zależności od tego, jak rana się goi. Jeżeli rana nie wymaga opatrunku, SutriSept można stosować nawet kilka razy dziennie.

Tak. SutriSept pomaga usunąć istniejący biofim oraz zapobiega jego powstawaniu.Przeciwdrobnoustrojowe właściwości wynikające z unikalnej kombinacji składników poliheksanidu i poloksameru sprawiają, że produkt SutriSept zapobiega tworzeniu się biofilmu.

Ranę można oczyścić używając SutriSept Płyn na rany. Posiada on wygodny atomizer umożliwiający precyzyjną aplikację. W celu oczyszczenia rany można użyć gazika nasączonego płynem SutriSept.

W przypadku mniejszych ran wystarczy użycie samego produktu SutriSept Płyn na rany.

W przypadku ran głębszych i większych, mocno zabrudzonych czy zainfekowanych powierzchnię rany należy przemywać przez 10 do 15 minut (można założyć opatrunek nasączony płynem SutriSept, a następnie zdejmując go przetrzeć ranę w jednym kierunku, aby zmyć zanieczyszczenia). Następnie ranę należy wypełnić hydrożelem SutriSept.

SutriSept chroni powierzchnię rany przed czynnikami zewnętrznymi tworząc na powierzchni rany powłokę ochronną. Jeśli rana jest głęboka wskazane jest zabezpieczyć ją dodatkowo opatrunkiem, może to być zwykła gaza czy też bandaż.

Tak. Materiały opatrunkowe takie jak bandaże, gaza, materiały chłonne, kompresy mogą przywierać do powierzchni rany. Ich usunięcie podczas zmiany może spowodować zerwanie strupów i ponowne otwarcie rany. Przedłuża to proces gojenia się rany. Przed zmianą opatrunek można nasączyć SutriSept Płyn na rany. Umożliwia to zmianę opatrunku bez powodowania uszkodzenia tkanek.

Tak, można stosować długotrwale.

Nie zaleca się stosowania produktu SutriSept płyn u dzieci poniżej 2 roku życia bez nadzoru lekarza, ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.

Nie zaleca się stosowania produktu SutriSept Hydrożel na rany u noworodków i niemowląt ze względu na brak wystarczających danych klinicznych. Produkt należy stosować wyłącznie pod ścisłym nadzorem lekarskim w tej grupie wiekowej.

PHMB (Poliheksanid) nie wchłania się do krążenia ogólnoustrojowego, prawdopodobieństwo jego przenikania do mleka matki jest prawie zerowe. Ze względu na brak badań klinicznych i doświadczenia w stosowaniu u kobiet w ciąży i karmiących piersią, produkty SutriSept należy stosować w tych przypadkach zachowując ostrożność i tylko po konsultacji z lekarzem.

Tak, diabetycy jak najbardziej mogą stosować produkty SutriSept na rany, nawet te spowodowane cukrzycą.

Produkty SutriSept należy przechowywać w temperaturze pokojowej (do 25°C). Okres przydatności do użycia produktu przechowywanego w temperaturze pokojowej wynosi 3 lata. Okres przydatności produktów po otwarciu wynosi 8 tygodni.

    Nie należy stosować produktów SutriSept w następujących przypadkach:
  • Na chrząstkę szklistą i przy aseptycznych chirurgicznych zabiegach stawów, w uchu środkowym i wewnętrznym oraz w oku. Jeśli SutriSept Hydrożel na rany wszedł w kontakt z aseptyczną chrząstką, należy ją natychmiast przemyć roztworem Ringera lub roztworem soli fizjologicznej.
  • Nie stosować jeśli u pacjenta stwierdzono lub podejrzewa się nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu (poliheksanid).
  • Nie stosować w obrębie ośrodkowego układu nerwowego i opon mózgowych.
  • Nie stosować razem z anionowymi środkami powierzchniowo czynnymi, mydłami, kremami, olejami, enzymami itp. Przed zastosowaniem produktu substancje te należy całkowicie usunąć z powierzchni rany.

Produkty SutriSept dostępne są w aptekach w Polsce. Aby sprawdzić dostępność w wybranej aptece, można kliknąć w link Gdzie kupić.